birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 21.06.2021 13:17

Sibel Koçan cinayeti: 13 kişi gözaltına alındı

SAS Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Koçan içerisinde 3.3 milyon lira bulunan çantasını gasp eden bir grup tarafından başından vurularak öldürülmesine ilişkin devam eden soruşturmada 13 kişi gözaltına alındı.

Sibel Koçan cinayeti: 13 kişi gözaltına alındı

İstanbul Ataşehir’de bulunan SAS Holding’in Yönetim Kurulu üyesi Sibel Koçan’ın öldürülmesine ilişkin devam eden soruşturmada, 13 kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince, 15 Haziran'da Küçükbakkalköy Başar Sokak'taki silahlı saldırıda Sibel Koçan'ın öldürülmesi, Mert A.'nın yaralanması ve içinde yaklaşık 3,3 milyon lira bulunan çantanın gasp edilmesine ilişkin yürütülen çalışma kapsamında 13 şüpheli yakalandı.

AA'nın aktardığına göre, gözaltına alınan şüphelilerden 7'sinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Emniyetteki işlemleri biten 6 kişi ise adliyeye sevk edildi.

sibel-kocan-cinayeti-13-kisi-gozaltina-alindi-890228-1.

NE OLMUŞTU?

SAS Holding’in Yönetim Kurulu üyesi Sibel Koçan ile yanındaki Mert A.'ya, 15 Haziran'da iş yerinin önünde park halindeki aracın bagaj tarafında bulunurlarken yanlarına yaklaşan hafif ticari araçtan silah çekilmişti. Bagajda içinde yaklaşık 3,3 milyon lira bulunan çantayı almaya çalışan şüpheliler, direnilmesi üzerine ateş açmıştı. Saldırıda, Koçan ve Mert A. yaralanırken, şüpheliler çantayı alarak kaçmıştı.

Başından vurulan Koçan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Bu arada, aracın bagajında Koçan'ın evinden iş yerine getirdiği 3 ayrı çantada yaklaşık 10 milyon lira bulunduğu belirtildi.

Öte yandan, Koçan'ın boşandığı Süleyman Aydın da oturduğu rezidansın bahçesinde aynı gün ölü bulunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol