birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 10.05.2021 00:12

"Sıcaklıklar çarşamba gününden sonra yükselecek"

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen Doğu Karadeniz'e bu gece için kar uyarısında bulundu. Yarından itibaren yağışların ülkeyi terk edeceğini belirten Şen, çarşamba gününden sonra sıcaklıkların yükseleceğini belirtti.

"Sıcaklıklar çarşamba gününden sonra yükselecek"

Prof. Dr. Orhan Şen, Orta ve Doğu Karadeniz'de görülmesi beklenen kuvvetli yağışlara karşı uyardı. Yarından itibaren yağışların Türkiye'yi terk edeceğini belirten Prof. Dr. Şen, çarşamba gününden sonra ise sıcaklıkların yükselmeye başlayacağını vurguladı.

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, CNN Türk canlı yayınında şu uyarılarda bulundu:

"Bugün önemli iki şey var. Birincisi Doğu Karadeniz yaylalarına kar yağacak bu gece. Bir soğuma var. Yaylalara çıkan ve orada yaşayan vatandaşlar bugün ve bu gece kar yağışı görebilecekler. İkinci önemli şey Orta ve Doğu Karadeniz'de yani Samsun'dan başlayıp Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin civarlarında kuvvetli yağışa dikkat etmemiz lazım. Yağışlar kuvvetli olacak. Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, İç Anadolu'nun doğu kesimleri, Doğu Anadolu'da yağış var. Yağışlar Doğu Anadolu'da gök gürültülü, yerel sağanaklar şeklinde olacak. Yerel sağanaklarda biraz su baskını riski olabilir.

Yarından itibaren yağış Türkiye'yi terk ediyor. Bayramın birinci gününe kadar yağış olmayacak. Ama sıcaklıklar hemen yükselmiyor. Kuzey bölgelerde düşecek. Kuzeyli rüzgarlardan dolayı Çarşamba gününe kadar devam edecek. Çarşamba günü ısınma başlıyor. Güney Ege ve Akdeniz bölgesinde, Akdeniz'in doğusunda güneş radyasyonlarına dikkat etmemiz lazım."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol