birgün

25° AÇIK

KADIN 29.02.2020 06:00

Şiddet davası ağır cezaya taşındı

Şiddet davası ağır cezaya taşındı

Anıl ATAŞ

Eskişehir’de boşanmak üzere olduğu Harun Sazlar tarafından bıçakla öldürülmek istenen Öznur Sazlar’ın Eskişehir 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davası Ağır Ceza Mahkemesi’ne taşındı.

Duruşma Adli Tıp Kurumu (ATK) raporlarının sunulmasıyla başladı. Raporda, Sazlar’ın vücudundaki 15 darbenin basit bir müdahaleyle iyileştirilebilirken sol göğse vurulan bir darbenin ise hayati tehlike arz edildiği belirtildi.

Sanık Sazlar, cezaevinden SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Öznur Sazlar’ın avukatlarından Hacer Gök, “Çene altından vurulan darbe de hayatidir. Bu kasten öldürmeye teşebbüstür” diyerek ATK raporuna itiraz etti. Gök’ün ardından söz alan sanık Sazlar ise “Rapora itiraz ediyorum, Çenesindeki iz çocukluğundan kalma” iddiasında bulundu. Mahkeme heyeti, davanın ağır ceza mahkemesine taşınmasına ve sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı sonlandırdı.
Ne olmuştu?

Geçen temmuzda Öznur Sazlar, Harun Sazlar tarafından 16 yerinden bıçaklandı. Davanın ilk duruşmasında sanık Sazlar tahliye edildi. Tepkiler sonucu sanık tutuklandı ve dava yeniden görülmeye başlandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol