birgün

17° AÇIK

BİRGÜN EGE 25.04.2021 15:12

Şiddet gören Zeynep'e Soyer’den destek

Şiddet gören Zeynep'e Soyer’den destek

BİRGÜN EGE

23 Mart gecesi bir kahve dükkânında barista olarak çalışmaya Zeynep Ç. sosyal medya hesabından bir arkadaşının fotoğrafını beğenince Berk Öcalan'ın hakaretlerine maruz kaldı. Tartışmanın büyümesiyle Berk Öcalan eline geçirdiği beyzbol sopasıyla genç kadını 4 saat boyunca darp etti. Zeynep Ç.’nin Berk Öcalan'dan şikâyetçi olmasının ardından, Öcalan tutuklandı.

Zeynep Ç., Öcalan’dan şikayetçi olduğu davanın ilk duruşmasının 18 Mayıs’ta gerçekleşeceğini açıkladı. Öcalan’ın hak ettiği cezayı alması için mücadele edeceğini söyleyen Zeynep’e, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den destek geldi.

Soyer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili Zeynep, yaşadığın zor zamanlarda gösterdiğin cesaretinle gurur duyuyorum. Bu yolda yalnız yürümeyeceksin. 18 Mayıs’ta duruşmaya da geleceğim. Bu haklı mücadele sonuçlanana kadar senin ve tüm kadınların yanında yürümeye devam edeceğim” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol