birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 08.07.2020 11:10

Şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi

Yurdun bazı kesimlerinde etkili olan sağanak yağış, yaşamı olumsuz etkiledi. Yollar ve tarlalar sular altında kalırken bodrum katları da su bastı

Şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi

Yurdun bazı kesimlerinde bugün etkisini gösteren sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Bartın'da yağışların etkisiyle bodrum katlar kısa sürede sular altında kalırken İzmit'te ağaçlar, araçların üzerine devrildi. Birçok şehirde yollar ve tarım arazileri sular altında kaldı.

BARTIN'DA BODRUM KATLARI SU BASTI

Bartın’da, 1 saat boyunca yağan yağmur, taşkınlara neden oldu. Kent merkezindeki ana yollarda su birikintileri oluşurken, bazı evlerin bodrum katlarını su bastı.

Bartın’da sabah saatlerinde başlayan yağmur, yaklaşık 1 saat devam etti. Aşırı yağış nedeniyle Bartın-Karabük yolu, Safranbolu kavşağındaki rögarların taşması nedeniyle sular altında kaldı. Karayolları ve itfaiye ekipleri ise çalışma başlattı. Safranbolu kavşağındaki su birikintisinden geçen sürücüler, araçlarıyla suyun ortasında kalınca zor anlar yaşadı. Bazı evlerin bodrum katlarını su basarken, kent genelinde elektrik kesintisi de yaşandı. Belediye ve itfaiye ekipleri, su basan bölgelerde çalışma başlattı.

siddetli-yagis-hayati-olumsuz-etkiledi-754195-1.

İZMİT'TE ARAÇLARIN ÜZERİNE AĞAÇ DEVRİLDİ

İzmit’te yoğun sağanak nedeniyle devrilen ağaç, park halindeki 2 otomobilde hasara yol açtı.

Kemalpaşa Mahallesi İstasyon Caddesi’ndeki ücretsiz otoparkta sabah saatlerinde etkisini gösteren yoğun yağış sırasında bir ağaç, park halindeki otomobillerin üzerine devrildi. 41 KK 002 ve 58 NF 785 plakalı otomobillerin tavan ve bagaj kısımlarında hasar oluştu. Otoparka gelen itfaiye ekipleri, devrilen ağacı kaldırırken polis, araçların sahiplerine haber verdi.

siddetli-yagis-hayati-olumsuz-etkiledi-754192-1.

TARIM ARAZİLERİ SULAR ALTINDA

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde sağanak etkili olurken, 3 köprü ve tarım arazileri, sular altında kaldı.

Kaynarca'da yağan şiddetli yağmur, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İlçeye bağlı Balcılar, Sarıköy ve Müezzinler mahallelerinde bulunan köprüler, sular altında kaldı. Mahallelere bağlantıyı sağlayan köprülerin sular altında kalması nedeniyle ulaşım kesildi. Kaynarca’da çok sayıda tarım arazisini de su basarken, itfaiye ve belediye ekipleri, bölgede çalışma başlattı.

siddetli-yagis-hayati-olumsuz-etkiledi-754193-1.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Bursa’nın İnegöl ilçesinde etkili olan sağanak yaşamı olumsuz etkiledi, göle dönen yollarda araçlar güçlükle ilerledi.

İlçede hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte sabah saatlerinde başlayan sağanak, vatandaşlara zor anlar yaşattı. İlçedeki cadde ve sokaklar göle döndü. Yağışa hazırlıksız yakalananlar ise çevredeki kapalı alanlara sığındı. Hava sıcaklığının 23 derece olarak ölçüldüğü ilçede Meteoroloji'nin tahminlerine göre yağışların gün boyu devam etmesi bekleniyor.

ZİNCİRLEME KAZALAR MEYDANA GELDİ

Zonguldak'ta, sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda meydana gelen zincirleme kazada 4 araç hasar gördü.

Kentte saat 06.00 sıralarında gök gürültüsüyle birlikte sağanak etkili olmaya başladı. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, Gazipaşa Caddesi'nde kaza meydana geldi. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yoldaki zincirleme kazada, 4 araç hasar gördü. Belediye ekipleri, rögarların tıkanmaması için çalışma yaptı. Yağmur nedeniyle trafikte de zaman zaman aksama oldu. Zonguldak- Kozlu yolunda su birikintileri nedeniyle sürücüler güçlükle ilerledi.

YAĞMURDA BAŞINA ŞAMPUAN DÖKÜP YIKANDI

Öte yandan Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi eski Müdürü Abdullah Bakır ise şiddetli yağmur altında yıkandığı anları sosyal medya hesabından yayınladı. Bakır, başına döktüğü şampuanla saçlarını yıkadı.

siddetli-yagis-hayati-olumsuz-etkiledi-754194-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız