AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “2018’de kronometre sıfırlandı” sözüne yanıt olarak attığı “Bu işler para sıfırlamaya benzemez” yanıtı sansürlenen Selahattin Demirtaş, “Vay arkadaş ya, sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar. Bu kadar mı korkuyorsunuz” dedi.

'Sıfırlama' paylaşımı sansürlenen Demirtaş: Sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan’ın talebiyle engellenen ‘kronometre sıfırlandı’ paylaşımına ilişkin açıklama yaptı.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunana HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında ‘Kronometre sıfırlandı’ sözlerine Twitter hesabından, “Halk senin kronometreni durdurunca sıfırı görürsün” paylaşımı yaptı. Demirtaş’ın paylaşımına Erdoğan’ın ‘kişilik hakları zedelendiği’ iddiasıyla başvurusu üzerine engellendi.

Demirtaş, erişim engelini Twitter hesabından şu sözlerle eleştirdi:

"Vay arkadaş ya, sıfırlama tweetimi bile sıfırlamışlar! Bu kadar mı korkuyorsunuz" diye yazan Demirtaş, "Görüyorsunuz, her şeyden korkuyorlar arkadaşlar, her şeyden. Cesaretle direnmeye devam etmeli ve geri adım atmadan değişim düğmesine basmalısınız. Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız"