birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 27.06.2021 12:04

Siirt Valiliği: Ateşe karşılık verilmesi sonucu 2 göçmen öldü

Siirt Valiliği'nden yapılan açıklamada, Pervari ilçesinde göçmenleri taşıyan kamyondan 'ateş açıldığı' ve 'ateşe karşılık verilmesi' sonucu göçmenlerden 2'sinin öldüğünü, 12'sinin de yaralandığı ifade edildi. Olayla ilgili Pervari Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Siirt Valiliği: Ateşe karşılık verilmesi sonucu 2 göçmen öldü

Siirt Valiliği, Pervari ilçesinde 'kamyondan açılan ateşe karşılık verilmesi sonucu' göçmenlerden 2'sinin öldüğünü, 12'sinin yaralandığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 00.22'de ilçeye bağlı Beğendik beldesi istikametine doğru seyir halinde olan şüpheli aracın olduğu ve sürücüsünün 'şüpheli hareketler sergilediği' ihbarının yapıldığı belirtildi.

İhbarın ardından Pervari-Beğendik Jandarma Karakol Komutanlığınca Beğendik (Botan) Köprüsü'nde Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi icra edilmeye başlanıldığı aktarılan açıklamada, "Saat 01.27 sıralarında kontrol noktasına yaklaşmakta olan şüpheli kamyon devriye tarafından yapılan 'dur' ihtarına uymadığı ve hızını artırarak aracı personelin üzerine sürüp araçtan ateş açılması üzerine, devriye personeli de ateşe ateşle karşılık vermiştir" denildi.

AA'nın aktardığına göre, olay sonucunda araçta Afganistan ve Pakistan uyruklu 84 göçmenin olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, göçmenlerden 2'sinin hayatını kaybettiği, 12'sinin yaralandığı kaydedildi.

Yaralanan düzensiz göçmenlerin Pervari Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği belirtilen açıklamada, "Burada yapılan ilk müdahalenin ardından 10 yaralı göçmen Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Olay yerinden kaçan R.E. isimli araç sürücüsü yakalanmış olup, kaçan göçmenleri arama çalışmalarına devam edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

Olayla ilgili Pervari Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol