birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.09.2021 11:22

Şilan Topal, boşanma aşamasında olduğu Mithat Topal tarafından kaçırıldı

İstanbul Şişli'de, Şilan Topal isimli kadın boşanma aşamasında olduğu Mithat Topal tarafından zorla taksiye bindirilerek kaçırıldı.

Şilan Topal, boşanma aşamasında olduğu Mithat Topal tarafından kaçırıldı

Şilan Topal, boşanma aşamasında olduğu Mithat Topal tarafından ailesinin evinin önünden zorla taksiye bindirilerek kaçırıldı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Edinilen bilgilere göre, 22 yaşındaki Şilan Topal, 7 yıl önce evlendiği Mithat Topal'a şiddet gördüğü için boşanma davası açtı. Dava 9 aydır devam ederken Şilan Topal çocuğuyla birlikte Şişli'de ailesinin evine taşındı.

İddiaya göre Mithat Topal, 2 ay önce mahkeme kararıyla görmeye gittiği çocuğunu kaçırdı. Mithat Topal dün akşam saatlerinde ise Şilan Topal'ı zorla taksiye bindirip kaçırdı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ekibi sevk edildi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

‘BU ADAMIN 30 DOSYASI VAR, NASIL YAKALANMIYOR BİLEMİYORUZ’

Şilan Topal'ın babası Abdülhamit Narman, "9 aydır bizim yanımızdaydı. Kapının önünden taksiyle gelmiş almış, götürmüş. Bıçak ve silahla gelmiş, kızımı kaçırdı. Karakola gittik, sabah 4'e kadar bekledik, bir haber alamadık. Sabah ve öğlen tekrar gittik, yine haber alamadık. Daha önce uzaklaştırma kararı alınmış, kelepçe takılmış. Bu adamın 30 dosyası var. Nasıl yakalanmıyor bilemiyoruz" dedi.

Şilan Topal'ın yengesi ise "Kaç senedir bu böyle çekiyor. Öldürsünler mi? Artık yeter. Öldürüldükten sonra fayda etmiyor. Öldürüldükten sonra değil, şimdi önemli. Küçücük yaşta evlendi. Kaç senedir şikayet ediyor. Artık insan dayanamıyor. Ben yengesiyim. Biz Küçükçekmece'deydik. Dün akşamdan beri hiç uyumadık. Kadın istemiyor. 'Boşanmak istiyorum' diyor. Dayanamıyor kadın artık" diye konuştu.

silan-topal-bosanma-asamasinda-oldugu-mithat-topal-tarafindan-kacirildi-919587-1.

Şilan Topal’ın kaçırıldığı anlar güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde, bir taksinin sokağa geldiği, taksiden inen kişinin kadını kolundan tutarak zorla taksiye bindirip kaçırdığı görülüyor.

DHA