birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.09.2021 14:15

Şile'de fabrikada patlama

Şile'de elektrik malzemeleri üreten bir fabrikada sebebi belirlenemeyen bir yangın çıktı. İstanbul İtfaiyesi, yangına; 22 araç 76 personel, 10 ekiple müdahale etti. Yangının kontrol altına alındığı belirtildi.

Şile'de fabrikada patlama

Şile'de 2 katlı fabrikanın deposunda öğlen saatlerinde sebebi henüz belirlenemeyen bir yangın çıktı. Elektrik malzemeleri üretimi yaptığı belirtilen Avcı Koru Mahallesi Alkan Sokak'ta bulunan fabrikadaki yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Patlamaların da yaşandığı fabrikadaki yangına yangın söndürme helikopterinin yanı sıra İstanbul İtfaiyesi de 22 araç 76 personel, 10 ekiple yangına müdahale edildi. Dumandan etkilenen bazı kişilere olay yerindeki sağlık ekiplerince müdahale edildi.

Yangının itfaiye ekiplerinin müdahalesinin ardından kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının ise sürdüğü bildirildi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri yaptığı açıklamada "Şile Avcı Koru Mahallesi Alkan Sokak üzerinde bulunan 2 katlı fabrikanın deposu yanmakta. Ekiplerimiz olaya müdahale ediyor" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol