birgün

3° AÇIK

ÇEVRE 15.03.2021 08:22

Şile sahilinde havlu atacak yer kalmaz

Şile sahilinde havlu atacak yer kalmaz

YAREN ÇOLAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un geçtiğimiz ay Şile’ye yaptığı ziyarette “Bir sahil düzenlemesini hayata geçiyoruz” sözlerine Şile Kent İnisiyatifi’nden tepki geldi.

Sahil düzenlemesi adı altında plajlardaki işletme sayısında artış hedeflendiğini belirten Şile Kent İnisiyatifi Sözcüsü Bahattin Reşid, “Yurttaşlar havlu atacak yer bulamayacak” dedi. Hazırlanan projelerin bölge halkıyla paylaşılmadığına dikkat çeken Reşid, “Ortada bir plan yok, bir ihale yok. Ne İBB ne de Şile halkı konudan haberdar. Sorularımızın cevabını almadan vazgeçmeyeceğiz. Taşınmazlarımızın yağmalanmasına seyirci kalmayacağız” ifadelerini kullandı. Öte yandan Reşid, Şile Belediye Meclisi’nde projeye ilişkin 15 milyon TL borçlanma yetkisi verildiğine dikkat çekti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol