birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Silivri Kaymakamlığı önünde saldırı: İki polis yaralandı

Silivri'de kaymakamlık binası önünde bıçaklı bir saldırgan iki polisi yaraladı. Saldırgan bacağından vurularak yakalandı.

GÜNCEL 23.08.2022 12:23
Silivri Kaymakamlığı önünde saldırı: İki polis yaralandı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

İstanbul'un Silivri ilçesinde kaymakamlık önünde iki polis bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.

Saat 11.15 sıralarında Silivri Kaymakamlığı önünde meydana gelen olaya göre, elinde bıçakla kaymakamlık binasına girmek isteyen kişiye polis engel oldu.

DHA'nın haberine göre, bir polisi bacağından bir polisi de kulağından yaralayan saldırgan bacağından vuruldu. Yaralı polisler hastaneye kaldırılırken saldırıyla ilgili inceleme sürüyor.

SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırıya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Bildiğimiz bir tip. Daha önce bizim Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri'nin (BÖF) iki üç sefer görüştüğü o zaman da tespit ettikleri akli dengesi yerinde olmayan, son zamanlarda da Halis Bayancuk denen bir gruba iltisak etmeye çalışan bir tip. Arkadaşlar gereğini yerine getirdiler" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol