birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 20.04.2019 19:32

Silopi kayyumunun borçları belediye binasına asıldı

HDP’li Silopi Belediye Eşbaşkanları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk, kayyum döneminden kalan borçlar ve devredilen taşınmazların listesinin yer aldığı pankartları belediye binasına astı.   Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, Şırnak’ın Silopi Belediyesi’ni 73,1’lik oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları Süleyman Şavluk ve Adalet Fidan, kasasında 11 milyon TL olan belediyenin kayyum tarafından 133 milyon 453 […]

Silopi kayyumunun borçları belediye binasına asıldı

HDP’li Silopi Belediye Eşbaşkanları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk, kayyum döneminden kalan borçlar ve devredilen taşınmazların listesinin yer aldığı pankartları belediye binasına astı.  

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, Şırnak’ın Silopi Belediyesi’ni 73,1’lik oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları Süleyman Şavluk ve Adalet Fidan, kasasında 11 milyon TL olan belediyenin kayyum tarafından 133 milyon 453 bin TL borçlandırıldığını ve 19 bin metrekarelik alan ile Kadın Dayanışma Merkezi’nin bedelsiz bir şekilde bazı kurumlara devredildiğini açıklamıştı. 

‘İCRAATLARI DA PAYLAŞACAĞIZ’ 

Kayyum döneminde yapılan tahribata ilişkin çalışmalarını sürdüren eşbaşkanlar, bugün de söz konusu devredilen taşınmazlar ve borçların listesinin yer aldığı afişleri belediye binasına astı. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Eşbaşkanı Fidan, “Bugün astığımız borçlar gibi yarın yaptığımız icraatları halkımızla paylaşacağız” dedi. Söz konusu borç listesi ve devredilen taşınmazların listesinin yarın da kentte bulunan billboardlara asılacağı aktarıldı. 

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız