birgün

10° AÇIK

SİYASET 16.03.2021 06:52

Şimdi de seçim yasasına sarıldılar

Şimdi de seçim yasasına sarıldılar

BirGün Ankara

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. MYK toplantısının ana gündem maddeleri, Meclis çalışmaları, salgın hastalık verileri ve ekonomik göstergeler oldu.

MYK toplantısının ardından gündemdeki gelişmeleri değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AKP’nin seçim yasalarında değişiklik hazırlığına tepki gösterdi.

19 yıllık iktidarın böyle bir değişiklik düşünmesini “itiraf” olarak nitelendiren Öztrak, “19 yıl sonra seçim yasalarını değiştirmeye kalkıyorsa artık gidici demektir. Gidici olduğunun farkındadır. Aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünmüş demektir. Milletin önüne sandık gelsin de bir an evvel. Nasıl gelirse gelsin” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın duyurduğu İnsan Hakları Eylem Planı da MYK’nin gündemindeydi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bu planın Fransız İnsan Hakları Bildirgesi’nden alıntı olduğunu söyledi.

Öztrak, “Geçtiğimiz günlerde büyük bir gösteriyle, İnsan Hakları Eylem Planı açıkladılar. Bir de baktık ki Eylem Planı dedikleri, 232 yıl önce kaleme alınan, Fransız İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi’nden kopyala, yapıştır” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol