birgün

18° AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.09.2020 14:23

Şimdiye kadarki en absürt cumhurbaşkanına hakaret cezası İhsan Eliaçık’a verildi

Yazar İhsan Eliaçık’a, paylaşımının altına yapılan bir yorumun sahibi kullanıcının profil resminin köpek olması nedeniyle cumhurbaşkanına hakaretten 1 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

Şimdiye kadarki en absürt cumhurbaşkanına hakaret cezası İhsan Eliaçık’a verildi

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık’a verilen cumhurbaşkanına hakaret cezası, şimdiye kadar yapılan cezalandırmalara başka bir boyut getirdi. Eliaçık’a, bir paylaşımının altına yorum yapan bir kullanıcının profil resminin köpek olması nedeniyle ceza verildi.

İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, sosyal medyadan yaptığı açıklamada AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl 2 yıl ceza aldığını duyurdu.

Eliaçık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımın altına profilinde köpek resmi olan birinin yaptığı yorumun gerekçe gösterilerek kendisine "Cumhurbaşkanına köpek dedin" suçlaması yapıldığını söyledi.

Eliaçık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Yine geçen gün Cumhurbaşkanına hakaret davalarından birinden 1 yıl 2 ay hapis cezası aldım. Yazdığım bir twetin altına profilinde köpek resmi olan birisi yorum yapmış, bunu bahane ederek Cumhurbaşkanına köpek mi dedin diyerek ceza aldım, iyi mi?"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız