Ankara'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş'in silahlı saldırı sonucu öldürülmesiyle ilgili tutuklanan MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk'ün ifadesi ortaya çıktı. Köktürk, cinayetin azmettiricisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Doğukan Çep'e para gönderdiğini kabul etti.

Sinan Ateş suikastı | MHP'li Köktürk'ün ifadesi ortaya çıktı

Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu 30 Aralık'ta öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili gelişmeler devam ediyor.

Son olarak 2 kişinin daha gözaltına alındığı ve 10 kişinin tutuklu bulunduğu cinayetle ilgili tutuklanan MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk'ün ifadesi ortaya çıktı.

Artı Gerçek'in haberine göre Köktürk, Ateş'in öldürülmesinde azmettirici olduğu iddiasıyla Beykoz'da dün gözaltına alınan Doğukan Çep'e para gönderdiğini anlattı. Köktürk, cinayetle bağı olmadığını iddia etti.

Çep ile 2013 yılında Maltepe Cezaevinde aynı koğuşta tanıştıklarını ifade eden Köktürk, 28 Aralık gecesi saat 23.00’de Facetime üzerinden arandığını belirterek "‘Bana acil iki günlüğüne para lazım’ dedi. Paranın ne için lazım olduğunu söylemedi. ‘Zor durumdayım’ dedi, ‘bana 4 bin TL para gönderebilir misin’ dedi. Ben de kendisine üzerimde nakit para olmadığını, eşimin banka hesabı üzerinden işlemlerini yaptığımı, eşimin hesabında da para olmadığını söyledim. ‘Bir yerden bulamaz mısın’ dedi. Ben de yanımdaki Mehmet Ali’ye sordum. O da hesabında para olduğunu verebileceğini söyledi. Doğukan’a IBAN atmasını söyledim bana IBAN attı. Arkadaşımdan aldığımı parayı kartsız işlem olarak havale edemediğim için eşimin kartını kullanmak suretiyle bana gönderilen IBAN’a parayı gönderdim. Aramızda zaman zaman para alışverişi olduğu için IBAN’ın kime ait olduğunu sorgulamadım ve parayı gönderdim" diye konuştu.

"SİLAHI SURİYELİ BİR ŞAHISTAN ALDIM"

Gözaltına alındığı sırada evinde bulunan silahı nereden aldığı sorulan Köktürk, “Yaklaşık 6 ay kadar önce Fatih’te tanımadığım Suriye uyruklu bir şahıstan 25 bin TL’ye satın aldım” ifadelerini kullandı. Ufuk Köktürk, cinayetle ilgili olan bağlantısına dair iddiaları reddetti.