birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

YAŞAM 04.08.2020 06:27

Sinema, şehre dönüyor

Sinema, şehre dönüyor

BirGün/Yaşam

Beyoğlu Sineması ‘Şehre Dönüş’ isimli özel bir programla sinema salonlarına dönüyor. Covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık beş aydır kapalı olan sinema, 7 Ağustos Cuma günü seyircisiyle buluşmayı planlıyor.

9 filmlik özel bir seçki olan ‘Şehre Dönüş’, farklı şehirlerde hayal kırıklıkları, pişmanlıklar, yaşayan karakterleri ele alıyor.
Beyoğlu Sineması, Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinden ilham alarak hazırladığı dokuz filmlik özel bir seçki ile 7 Ağustos’ta kapılarını tekrar açıyor.

“Normali yeniden tanımlıyoruz ve bildiğimiz her şeyi en baştan, yeniden öğreniyoruz. Bunu en iyi bildiğimiz yolla, filmlerle yapıyoruz. Şehirlerde kaybolan karakterlerin hayallerine ortak oluyor, günahlarına şahitlik ediyor, pişmanlıklarına iç burkuyoruz. “Şehre dönüyoruz! Sinema salonlarına dönüyoruz!” diyen Beyoğlu Sineması’nın dokuz filmlik seçkisi şöyle:

Bizim Büyük Çaresizliğimiz (Yönetmen: Seyfi Teoman), Saklı / Caché (Yönetmen: Michael Haneke), Frances Ha (Yönetmen: Noah Baumbach), Yaşamın Kıyısında / Manchester by the Sea (Yönetmen: Kenneth Lonergan), Muhteşem Güzellik / The Great Beauty (Yönetmen: Paolo Sorrentino), Kare / The Square (Yönetmen: Ruben Östlund), İki Gün Bir Gece / Two Days, One Night (Yönetmen: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne), Victoria (Yönetmen: Sebastian Schipper), Yozgat Blues (Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun).

Şehre Dönüş, 7-8-9 ve 14-15-16 Ağustos tarihlerinde Beyoğlu Sineması’nda.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız