"Sinop Nükleer Santral İstemiyor" mitingi İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklandı

19.04.2018 21:11 ÇEVRE

Sinop Nükleer Karşıtı Platform, Çernobil'in 32. ve Fukuşima’nın 7. yılı nedeniyle 22 Nisan 2018 pazar günü düzenlenecek olan "Sinop Nükleer Santral İstemiyor" mitinginin İçişleri Bakanlığı talimatıyla yasaklandığını duyurdu.

Ayrıca, Cumartesi günü için planlanan "Çernobil'den Fukuşima'ya Nükleer Santraller Gerçeği" konulu panelin de yasaklandığı öğrenildi.

Sinop NKP, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sinop NKP olarak Çernobil Felaketinin 32. ve Fukuşima’nın 7. Yılı nedeniyle 22 Nisan 2018 pazar günü için planladığımız; "Sinop Nükleer Santral İstemiyor" konulu mitingimiz İçişleri Bakanlığı talimatıyla yasaklanmıştır

Buna bağlı olarak 21 Nisan 2018 Cumartesi günü yapmayı planladığımız; "Çernobil'den Fukuşima'ya Nükleer Santraller Gerçeği" konulu panelimizde yasaklanmıştır.

Bundan hareketle 22 Nisan 2018 günü saat 13.00'de Sinop NKP olarak kitlesel katılımlı
bir basın açıklaması ve söyleşi gerçekleştireceğiz. Diğer yerellerin de bizlerle dayanışma içinde olarak eş zamanlı kendi basın açıklamalarını yapmalarını talep ediyoruz. Ve ileri bir tarihte tekrar miting başvurusu yapacağımızı tüm Anti Nükleer kamuoyuna duyuruyoruz.

Sinop NKP Yürütmesi ve Miting Tertip Komitesi