birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 24.07.2020 14:09

Şirin Ünal'ın Ayasofya paylaşımına yorum yağdı: #NadirayaNeOldu

AKP milletvekili Şirin Ünal'ın Twitter hesabında yaptığı Ayasofya'da namaz paylaşımına binlerce kadın "Nadira'ya Ne Oldu" yazarak tepki gösterdi. 23 yaşındaki Özbek vatandaşı Nadira Kadirova, Şirin Ünal'ın evinde Ünal'ın tabancasıyla vurulmuş halde ölü bulunmuştu.

Şirin Ünal'ın Ayasofya paylaşımına yorum yağdı: #NadirayaNeOldu

Ayasofya'da namaz öncesi fotoğrafını Twitter'dan paylaşan AKP milletvekili Şirin Ünal'a binlerce kadın "Nadira'ya Ne Oldu" sorusunu yöneltti.

23 yaşındaki Özbek vatandaşı Nadira Kadirova, Şirin Ünal'ın evinde Ünal'ın tabancasıyla vurulmuş halde ölü bulunmuştu. Olayı intihar olarak değerlendiren yargı makamları dosyayı kapatırken, Nadira'nın ailesi ve arkadaşları ölümünün cinayet olduğunu savunuyor.

Şirin Ünal, Twitter'da "Ayasofya Camisindeyiz. Nasip eden Allahımıza şükürler olsun. Emeği geçen herkesten başta REİS’imiz olmak üzere Allah razı olsun. #CumamızMübarekOlsun" paylaşımında bulundu.

Ünal'a gelen binlerce tepkiden birkaçı şöyle:

sirin-unal-in-ayasofya-paylasimina-yorum-yagdi-nadirayaneoldu-760523-1.sirin-unal-in-ayasofya-paylasimina-yorum-yagdi-nadirayaneoldu-760524-1.sirin-unal-in-ayasofya-paylasimina-yorum-yagdi-nadirayaneoldu-760525-1.sirin-unal-in-ayasofya-paylasimina-yorum-yagdi-nadirayaneoldu-760526-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol