birgün

33° AÇIK

Şırnak'ta bir erkek boşanma aşamasında olduğu kadını öldürüp, çocuğunu yaraladı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde M.Ş. pompalı tüfekle boşanma aşamasında olduğu Mihriban Şengil’i (31) öldürüp, yanındaki kızı T.Ş.’yi ise yaraladı. Otopsinin ardından kadınlar tarafından teslim alınan Şengil'in cenazesi, Uludere ilçesine götürüldü.

KADIN 22.04.2022 17:27
Şırnak'ta bir erkek boşanma aşamasında olduğu kadını öldürüp, çocuğunu yaraladı
Abone Ol google-news

Şırnak'ta Mihriban Şengil isimli kadın boşanma aşamasında olduğu M.Ş. tarafından öldürüldü.

Uludere ilçesinde Mihriban Şengil, şiddet gördüğü için M.Ş.'ye boşanma davası açtı. M.Ş. ile Mihriban Şendil, 15 Nisan'da görüşerek, 28 Nisan’da görülecek olan duruşmada anlaşarak boşanmaya karar verdi.

Dün akşam saatlerinde kızı ile sokakta yürüyen Mihriban Şengil, M.Ş.'nin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Saldırıda Mihriban Şengil ile kızı T.Ş. yaralandı. İhbar üzerine gelen ambulansla Uludere Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, buradan da Şırnak Devlet Hastanesi'ne sevk edilen yaralılardan Mihriban Şengil, kurtarılamadı.

Olaydan sonra kaçan M.Ş.'nin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol