birgün

27° AÇIK

SİYASET 13.11.2019 16:20

Sırrı Sakık: HDP kalan tüm belediyelerden çekilmelidir

Sırrı Sakık: HDP kalan tüm belediyelerden çekilmelidir

HDP'li Sırrı Sakık, yeni kayyum atamalarının ardından partisinin belediye yönetimlerinin tamamının çekilmesi gerektiğini söyledi.

Sakık, bugün dört belediyeye daha kayyum atanmasından sonra sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, "HDP’li belediyelere kayyum rutinleşip normalleşirken kendine demokrat(!) diyen hiçbir kesimden ve şahıstan bir beklentim yok.

Ancak HDP’den beklentim yereldeki bu çıkmazdan kurtulmasıdır. Şahsi fikrim kalan belediyelerin hep birlikte çekilmesidir” ifadelerini kullandı.

31 Mart'ta HDP tarafından Muş Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve AKP’li rakibine karşı yüzde 33.49 oranında oy alarak seçimi kaybeden Sırrı Sakık, Muş seçimlerindeki şaibe olduğunu gündeme getirmişti.

Sakık, Muş seçimlerinde 2 bin 500 oyun geçersiz sayıldığını belirterek "Bunun adı seçim falan değil, bir halkın iradesine ipotek koymaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız