birgün

23° AZ BULUTLU

Şişli Belediyesi, AKUT Vakfı ile protokol imzaladı

Şişli Belediyesi ile Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG) ve AKUT Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolleri, Şişli’de afetlerle mücadele bilgi ve kapasitesini artırırken, gönüllü dayanışmasını da güçlendirecek.

YEREL 16.01.2021 14:59
Şişli Belediyesi, AKUT Vakfı ile protokol imzaladı
Abone Ol google-news

Şişli Belediyesi, olası afet ve acil durumlara karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Şişli Belediyesi ile Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği ve AKUT Vakfı arasında imzalanan iş birliği protokolleri imzalandı.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki ile ayrı bir protokole daha imza attı. İmzalanan protokol kapsamında AKUT Vakfı, Şişli Belediyesi Acil Durum Yönetim Birimi (ADYB) çalışanlarına eğitim vermenin yanında, arama kurtarma kapsamında da onları yetiştirecek. Yine, ADYB çalışanlarının ailelerine, ‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’ verecek.

AKUT Vakfı, bu iş birliği kapsamında Şişli Belediyesi’nin hizmet binalarının bir deprem olması halinde 72 saatte tekrar hizmet verir duruma gelebilmesi için yapısal bir çalışma da yapacak. Çalışma, Şişli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Savunma ve Afet Biriminin koordinasyonunda yürütülecek.

sisli-belediyesi-akut-vakfi-ile-protokol-imzaladi-829960-1.

MAG ile protokol imzalandı

Şişli Belediyesi Başkanlık Binası’nda 15 Ocak Cuma günü düzenlenen törende, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği Başkanı Hüseyin Karadayı iş birliği protokolünü imzaladı. İmzalanan protokol ile birlikte Şişli Belediyesi, 25 mahallede MAG ekiplerini oluşturacak. Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği ise bu ekiplerde yer alan gönüllülere Temel Afet Bilinci eğitimleri verecek. Atılan imzaların ardından Muammer Keskin, Fulya ve Merkez mahallelerinde oluşturulan MAG ekiplerine katılan 56 gönüllüye katılım belgelerini verdi.

Şişli ilçesinde 2021 yılı içerisinde 25 mahallede Şişli'de ikamet eden yurttaşların temel afet bilinci ve basit arama kurtarma ve acil müdahale eğitimleri tamamlanacak. Çalışma, Şİşli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Savunma ve Afet Biriminin koordinasyonunda yürütülecek.

sisli-belediyesi-akut-vakfi-ile-protokol-imzaladi-829961-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol