birgün

28° AÇIK

SİYASET 28.11.2018 10:32

Sivas davası bir dakika sürdü

Sivas davası bir dakika sürdü

BirGün Ankara

33 yurttaşın yaşamını yitirdiği Sivas Katliamı'na ilişkin davada daha önce dosyası ayrılan üç firari sanığın yargılanmasına devam edildi.

Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katliamda öldü denilerek morga kaldırılan ancak daha sonra ölmediği anlaşılan Serdar Doğan ile birlikte çok sayıda kayıp yakını ve kurum temsilcisi katıldı. Davada avukatlığı ise Şenal Sarıhan ve Kazım Genç üstlendi.

Zaman aşımına uğrayan ana dava dosyasından ayrılan üç firari sanık Murat Karataş, Eren Ceylan ve Murat Sonkur hakkındaki duruşma, yalnızca bir dakika sürdü. Bir türlü bulunamayan firari sanıkların aranmasına devam etme kararı veren mahkeme heyeti, herhangi bir talep dinlemeden bir sonraki duruşmayı 6 Mart’a erteledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız