birgün

18° AÇIK

Sivas'ta indirim yapan market izdiham nedeniyle kapatıldı

Kırmızı kategorideki 'çok yüksek riskli' iller arasında yer alan Sivas'ta, market açılışında uygulanan indirim izdihama neden oldu. Market önünde oluşan uzun kuyrukta sosyal mesafe hiçe sayıldı.

GÜNCEL 08.04.2021 14:17
Sivas'ta indirim yapan market izdiham nedeniyle kapatıldı
Abone Ol google-newsSivas'ta Kümbet Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda bir marketin açılışı gerçekleştirildi. Markette, açılışa özel birçok ürüne indirim ve kampanya uygulandı. İndirimli ürünlerden almak isteyenler, açılış saatinden önce market önünde toplanırken, uzun kuyruk oluştu.

VALİLİK İPTAL ETTİ

Polis ekiplerinin uyarılarına rağmen sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü. Bir süre sonra kapılar kapatılarak, markete giriş durduruldu. Kapı girişi de soğutucu dolap ile kapatıldı. Polis ekipleri, işletmeye yönelik ceza uygulanmak üzere tutanak tuttu. Sivas Valiliği kararı ile açılış iptal edilirken, market de kapatıldı.

sivas-ta-indirim-yapan-market-izdiham-nedeniyle-kapatildi-862162-1.

Öte yandan açılışa gelen bazı kişilerin, kalabalıktan uzak durmak için Yüksek Hızlı Tren (YHT) kateneri (yüksek gerilim hattı) yakınlarında oturduğu görüldü. Bu kişiler de tehlike nedeniyle bölgeden uzaklaştırdı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol