birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.09.2021 18:31

Siyasilerden Kuban için taziye mesajı

Türkiye’nin önemli mimarlarından ve mimarlık tarihçilerinden Prof. Dr. Doğan Kuban'ın ardından siyasiler de taziye mesajı yayımladı.

Siyasilerden Kuban için taziye mesajı

95 yaşında hayatını kaybeden Türkiye’nin önemli mimarlarından ve mimarlık tarihçilerinden Prof. Dr. Doğan Kuban için siyasiler de taziye mesajı yayımladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Çalışmalarıyla ülkemizin mimarlık tarihine değerli katkılar sunan Mimar Prof. Dr. Doğan Kuban’ın vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Kuban'ı unutmadı. İmamoğlu, "Ülkemizin ve İstanbul’un mimari tarihi açısından önemli çalışmalara imza atmış mimar Doğan Kuban’ın vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Kıymetli bir değeri, önemli bir akademisyeni yitirdik, üzgünüz" sözleriyle usta mimara veda etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise Kuban'ın ardından "Güle güle" mesajını paylaştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol