birgün

30° AZ BULUTLU

Sızdırılan belgelere dün ‘tümüyle yalan’ diyen TÜGVA Başkanı: Doğru bilgiler de var!

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, vakfın devlette kadrolaşması, çeşitli taşınmaz tahsisleri ile ilgili belgelere dair yaptığı ikinci açıklamada, “Doğru bilgiler de var. Sistemimizden alınmış” dedi. Eminoğlu, dün yaptığı açıklamada belgelerin tümüyle yalan olduğunu savunmuştu.

GÜNCEL 13.10.2021 13:40
Sızdırılan belgelere dün ‘tümüyle yalan’ diyen TÜGVA Başkanı: Doğru bilgiler de var!
Abone Ol google-news

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, gazeteci Metin Cihan'ın yayınladığı belgeler hakkında yaptığı açıklamada "Kendisinin evrakta düzenlediği yerler var, doğru bilgiler de var. Sistemimizden alınmış" dedi.

Eminoğlu, Cüneyt Özdemir'in canlı yayınına katılarak sorularını yanıtladı.

“Bizim ERP sistemimiz var. Tüm verilerimiz orada. Bir şekilde bu verilere ulaşılmış, içlerinden bazıları çıkarılmış, bir evrak oluşturulmuş” diyen Eminoğlu, “Bir kere bu içeriden belgeleri almış ya bu adam, sızdırmış. Kendisine yedek yapmış ve şu anda ifşa ediyor. Yola buradan çıkarsak bile bunların, bu zihniyetin ne kadar tehlikeli olduğunu görmüş oluruz” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında Metin Cihan'ın ifşa ettiği belgeler arasında doğru bilgiler olduğunu da kabul eden Eminoğlu, “Metin Bey’in ifşa ettiği çalışmaların bizim çalışmalarımız olduğu iddia ediliyor. Manipüle edilenler var, kendisinin evrakta düzenlediği yerler var, doğru bilgiler de var. Neden? Çünkü ERP sistemimizden alınmış bilgiler” dedi.

Eminoğlu, “Ama yöntem olarak baktığınız zaman gasp edilmiş, sisteme girmiş, kendi yedeklemesini yapmış, yıllar sonra bunları ifşa eden bir zihniyetten bahsediyoruz” diye konuştu.

DÜN, "HİÇBİRİNİN TÜGVA İLE ALAKASI YOKTUR" DEMİŞTİ!

Eminoğlu, dün belgelerin ortaya çıkmasından saatler sonra yaptığı açıklamada ise, “Yayınlanan sözde belgelerin hiçbirinin TÜGVA ile alakası veya ilgisi yoktur. Bu yeni kumpas operasyonunda hedef sadece TÜGVA değildir. Milli ve manevi değerlere hizmet eden tüm vakıf ve derneklerimiz hedeftedir” demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol