birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 09.09.2020 17:07

Skandal düğün için yapılan eleştirilere Vali'den yanıt: Engelli zihniyetler!

Uygulaması gereken yasağı AKP’li vekilin düğününde uygulamayan Vali üstüne üstlük düğüne katıldı, kendisini eleştirenlere “Engelli zihniyetler” dedi

Skandal düğün için yapılan eleştirilere Vali'den yanıt: Engelli zihniyetler!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak yapılan AKP’li vekilin düğünü hakkında kendisini eleştirenlere skandal bir cevap verdi. Yavuz, “. Kendini savunma imkanı bulunmayan insanları kamu oyunun önüne atan ve suçlu ilan eden zihniyet engellidir” dedi.

Koronavirüs tedbirlerine uyulmaması nedeniyle eleştirilen AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'ın oğlu Hüseyin Yaman'ın düğünü törenine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un da katıldığı ortaya çıktı.

Salgına ve düğün yasaklarına rağmen yüzlerce kişinin katıldığı düğüne giden Seddar Yavuz, "Çok kıymetli Kocaeli Milletvekilimiz Sn. Cemil Yaman'ın oğlu Hasan Hüseyin ve Rümeysa çiftinin nikah törenine katılarak bir ömür boyu mutluluklar diledik” mesajıyla düğünden fotoğraflar yayımlamıştı.

skandal-dugun-icin-yapilan-elestirilere-vali-den-yanit-engelli-zihniyetler-778913-1.

TEPKİLERE YANIT VERDİ: SUÇLU İLAN EDEN ZİHNİYET ENGELLİDİR

Yavuz'un, salgın önlemlerini ve yasaklarını ciddiye almayarak düğüne katılması eleştirilere neden olmuştu. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi. Yavuz, "Algının olgunun önüne geçtiği günümüzde linç adeta bir yöntem olarak kullanılıyor. Kendini savunma imkanı bulunmayan insanları kamu oyunun önüne atan ve suçlu ilan eden zihniyet engellidir" ifadelerini kullandı.

skandal-dugun-icin-yapilan-elestirilere-vali-den-yanit-engelli-zihniyetler-778914-1.

Yavuz, daha sonra ise tepki alan paylaşımını sildi.

İMAMOĞLU’NA YASAK KOYAN VALİ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Ordu’daki görevi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yasak koymuştu.

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı’nda Karadeniz’deydi.

İmamoğlu ve ailesi Ordu’da VIP salonuna alınmadı. CHP’li İmamoğlu’nun salona alınmamasının gerekçesi olarak dönemin Ordu Valisi Seddar Yavuz’un talimatı olduğu söylenmişti.

NE OLMUŞTU

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Göztepe Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde koronavirüs tedbirlerini ele alıp “Düğünlerde dikkat diyoruz maalesef uyulmuyor” demişti.

Erdoğan’ın sözlerinden saatler sonra AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'ın oğlu Hüseyin Yaman'ın düğünü töreninden sosyal medyada paylaşılan kareler tepki çekmişti.

Düğünde koronavirüs tedbirlerine uyulmazken, düğün sürelerine getirilen kısıtlama da yok sayıldı. 1500 kişinin katıldığı düğün töreninde takı merasimi de yapılırken, yine davetlilerin yan yana kalabalık halinde durduğu gözlemlenmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız