birgün

12° AÇIK

KADIN 09.03.2020 10:11

Skandal görüntüler: Gözaltına alınan kadın ‘şiddet koridoru’ndan geçirildi!

İstanbul’daki Feminist Gece Yürüyüşü’nde gözaltına alınan bir kadının polis koridorundan geçirilirken uğradığı şiddet büyük tepki topladı

Skandal görüntüler: Gözaltına alınan kadın ‘şiddet koridoru’ndan geçirildi!

İstanbul Taksim’de İçişleri Bakanlığı’nın yasak talimatına karşın 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nü gerçekleştirmek isteyen kadınlara polis zor kullanarak engel oldu. Gösteri sırasında gözaltına alınan bir kadının onlarca polisin arasından geçirildiği ve şiddet gördüğü video büyük tepki topladı.

Dün gerçekleştirilen gösteride Sıraselviler Caddesi boyunca yürüyen kadınlar, Taksim Meydanı girişinde polis barikatı ile karşılaştı. Eylemcilerin bir kısmı Karaköy'e doğru yürüyüşe geçti. Sıraselviler Caddesi'nde sloganlarla bekleyen bir grup kadına ise polis müdahale etti. Müdahalenin ardından 34 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kadınlardan birinin görüntüsü büyük tepki topladı.

TAZ Gazete'den Emre Orman'ın videosunda bir kadının gözaltına alınarak barikat kurmuş polislerin arasından geçirildiği görülüyor. Bu sırada onlarca polis tarafından kadına tekmeli yumruklu şiddet uygulanıyor.

Görüntüler şöyle:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız