birgün

21° AÇIK

Skandal görüntüler: Gözaltına alınan kadın ‘şiddet koridoru’ndan geçirildi!

İstanbul’daki Feminist Gece Yürüyüşü’nde gözaltına alınan bir kadının polis koridorundan geçirilirken uğradığı şiddet büyük tepki topladı

KADIN 09.03.2020 10:11
Skandal görüntüler: Gözaltına alınan kadın ‘şiddet koridoru’ndan geçirildi!
Abone Ol google-news

İstanbul Taksim’de İçişleri Bakanlığı’nın yasak talimatına karşın 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nü gerçekleştirmek isteyen kadınlara polis zor kullanarak engel oldu. Gösteri sırasında gözaltına alınan bir kadının onlarca polisin arasından geçirildiği ve şiddet gördüğü video büyük tepki topladı.

Dün gerçekleştirilen gösteride Sıraselviler Caddesi boyunca yürüyen kadınlar, Taksim Meydanı girişinde polis barikatı ile karşılaştı. Eylemcilerin bir kısmı Karaköy'e doğru yürüyüşe geçti. Sıraselviler Caddesi'nde sloganlarla bekleyen bir grup kadına ise polis müdahale etti. Müdahalenin ardından 34 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kadınlardan birinin görüntüsü büyük tepki topladı.

TAZ Gazete'den Emre Orman'ın videosunda bir kadının gözaltına alınarak barikat kurmuş polislerin arasından geçirildiği görülüyor. Bu sırada onlarca polis tarafından kadına tekmeli yumruklu şiddet uygulanıyor.

Görüntüler şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun