birgün

-3° AÇIK

DÜNYA 14.01.2021 09:03

Snapchat Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladı

Twitter, YouTube, Facebook ve Instagram'ıun ardından sosyal medya uygulaması Snapchat de ABD Başkanı Donald Trump'ın hesaplara yönelik bir karar aldı. Snapchat Trump'ın profilini kapatacak.

Snapchat Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladı


ABD'de 6 Ocak'ta gerçekleşen Kongre baskınının ardından Başkan Donald Trump'a yönelik sosyal medya şirketlerinin engellemesi devam ediyor. Trump'ın hesabını bir süreliğine askıya alan Snapchat, hesabı kapatacağını açıkladı.

Snapchat'ten yapılan yazılı açıklamada, Trump'ın hesabının incelendiğine dikkati çekilerek, "Kamu güvenliği adına ve yanlış bilgilerin, nefret söyleminin, şiddete teşvikin yayılmasını önlemek için Trump'ın hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdik" ifadesi kullanıldı.


Trump yanlılarının Kongreyi basmasının ardından Facebook, Instagram ve YouTube başta olmak üzere birçok sosyal medya platformu, Trump'ın hesaplarına erişimi kısıtlarken, Twitter hesabı süresiz olarak askıya almıştı.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız