birgün

29° PARÇALI BULUTLU

SPOR 28.05.2020 12:13

Snooker Şampiyonluk Ligi başlıyor

Snooker Şampiyonluk Ligi, Leicester'da başlıyor. 1-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Şampiyonluk Ligi'nde yeni kurallar ve koronavirüs tedbirleri alınacak

Snooker Şampiyonluk Ligi başlıyor

Yeni kurallar ve pandemi sonrası zorunlu tedbirlerle birlikte Snooker'da sezon yeniden başlıyor. Şampiyonluk Ligi, 1 Haziran'da başlayacak, 11 Haziran'da son bulacak.

TRT Spor'un aktardığına göre turnuvada Ronnie O'Sullivan, Mark Selby, Neil Robertson gibi isimler de mücadele edecek, ancak dönüşün doğru olmadığını düşünenler de var. Mark Williams, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Henüz çok erken. Dönmeyeceğim" dedi.

15 Mart'ta Cebelitarık Açık'ın ardından Snooker'da tüm organizasyonlar ertelenmişti. Diğer spor dallarına nazaran etkileşimin daha az olduğu sporda dönüş sinyalleri de geçen ayın başında verilmişti.

HANGİ ÖNLEMLER ALINACAK?

Koronavirüs tedbirleri kapsamına alınacak önlemler şunlar:

>> Oyuncular arasında en az iki metre mesafe bulunacak.

>> Salon içerisinde minimum görevli bulundurulacak.

>> Maç öncesinde herkes ellerini dezenfektanla temizleyecek ve el sıkışılmayacak.

>> Hakemler, oyunculardan en az iki metre uzakta duracak.

>> Sahada daima ilk yardım görevlileri bulunacak.

>> Seyirci alınmayacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız