birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SPOR 07.04.2020 12:36

Socrates dergi, bugünkü tüm dijital satış gelirlerini sağlık çalışanlarına bağışlıyor

Socrates dergi, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü'nde tüm dijital satış gelirlerini sağlık çalışanlarına bağışladığını duyurdu

Socrates dergi, bugünkü tüm dijital satış gelirlerini sağlık çalışanlarına bağışlıyor

Socrates dergi, bugünkü tüm dijital satış gelirlerini sağlık çalışanlarına bağışlayacağını açıkladı.

Derginin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Socrates, sağlık çalışanlarına teşekkür edebilmek için, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nde Dr. Socrates’e dönüşüyor. Dr. Socrates’in bugünkü tüm dijital satış gelirleri, sağlık çalışanlarına bağışlanıyor" ifadeleri kullanıldı.

Socrates dergi adını, Brezilyalı efsane futbolcu Sócrates Brasileiro Sampaio de Souza Vieira de Oliveira’dan alıyor. Aynı zamanda tıp doktoru olan ve 2011’de yaşamını yitiren Socrates, futbol oynadığı yıllarda Brezilya’daki mevcut askeri diktatörlüğe meydan okumuş ve futbol tarihinin sendikal faaliyet yürüten ilk futbolcularından biri olmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız