birgün

6° AÇIK

GÜNCEL 05.04.2020 18:23

Şok Market’e sosyal medyadan boykot çağrısı

“Cepte Şok” uygulamasıyla internet üzerinden sipariş almaya başlayan Şok Market’in yeni çalışan almayıp siparişleri evlere götüren çalışanlarına araç vermemesi üzerine yurttaşlar sosyal medya üzerinden Şok Market’e boykot çağrısı yaptı

Şok Market’e sosyal medyadan boykot çağrısı

Koronavirüs nedeniyle marketlerin online alışveriş sitelerine yükselen taleple birlikte kurye ve depo çalışanlarının üzerine de fazladan yük binerek, hak gaspları ve sağlıksız çalışma koşulları da beraberinde arttı.

Kullanıcıların belirtmesine göre, “Cepte Şok” uygulamasıyla online olarak satış yapan Şok Market de, yeni çalışan almayıp çalışanlarını araç vermeden evlere yolluyor.

Bunun üzerine sosyal medyada kullanıcılar #SokMarketBoykot hashtagiyle Şok Market’e boykot çağrısı yapmaya başladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız