birgün

17° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 08.04.2020 08:10

ŞOK’ta işçi düşmanlığına devam!

ŞOK’ta işçi düşmanlığına devam!

Mağaza çalışanlarını yürüyerek evlere servise gönderen, bu nedenle sosyal medyada yurttaşların yoğun tepkisini çeken ŞOK Market, çareyi işçi düşmanlığına devam etmekte buldu.

Evlere yayan şekilde servise gitmeyi kabul etmeyen bir işçi işten çıkarıldı. ŞOK Market işçisi, sosyal medyada işten çıkarıldığını şu sözlerle duyurdu:

“Ve çıkışım verildi. Evlere servisi kabul etmedim, ücretsiz izin zorlamasına da direndim. Birçok kişi bunu göze alacak durumda değil, bunun farkındalar ve insanları kullanmaya devam edecekler.”

İşten atılan işçi, ‘CepteŞok’ uygulamasına ilişkin de “O uygulamaların kuruluş amacı belli. Burada mağaza personeli olarak işe alınan insanların usulsüzce bu işi de yapmaya zorlanmaları, bu işi yaparken ellerinde poşetlerle yürüyerek kapı kapı gezmeleri. Kasa, reyon, temizlik, sevkiyat, evlere servis… Köleleştirme bu” ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız