birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

YEREL 24.05.2020 21:15

Sokağa çıkma izninde uçurtma uçurdu

Tekirdağ'da 71 yaşıdanki Şenol Demirbilek, sokağa çıkma iznini uçurtma uçurarak geçirdi

Sokağa çıkma izninde uçurtma uçurdu

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde, kısıtlamanın 6 saatliğine kaldırılmasıyla sokağa çıkan Şenol Demirbilek (71), uçurtma uçurarak gönlünce eğlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü yurttaşlar, bugün saat 14:00- 20:00 arasında özel izinle dışarıya çıktı. Şarköy’de sokağa çıkan yurttaşlar sahilde yürüyüp, parklarda oturdu.

Şarköy’ün İstiklal Mahallesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi üzerinde dışarı çıkan Şenol Demirbilek ise sahilde uçurtma uçurup, eğlenceli anlar yaşadı.

Demirbilek, "Şarköy ilçesinde yazlığım var, 20 yıldır Şarköy’de kalıyorum. Torunlarım için uçurtma yapmıştım, çocukluğum aklıma geldi. Daha önceki yıllar torunlarımla beraber uçuruyorduk. Bu yıl virüs nedeniyle torunlarım gelemedi. Onların yerine sokağa çıka iznim olduğundan ben uçuruyorum" dedi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol