birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 28.05.2020 17:04

Sokağa çıkma yasağına rağmen bayramlaşmaya gitti: 18 kişiye virüs bulaştırdı

Bayramı’nın ilk günü, Kayapınar ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi’nde bayramlaşmaya giden bir kişi, 18 kişiye koronavirüs bulaştırdı

Sokağa çıkma yasağına rağmen bayramlaşmaya gitti: 18 kişiye virüs bulaştırdı

Diyarbakır’da, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip akrabalarıyla bayramlaşmaya giden bir şahıs, 18 kişiye virüs bulaştırdı.

Ramazan Bayramı’nın ilk günü, Kayapınar ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi’nde ismi açıklanmayan kişi, akrabalarıyla bayramlaşmaya gitti. Aynı günün akşamı öksürük ve yüksek ateş şikayetleriyle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.

Filyasyon ekibi hastanın temas ettiği kişilere de test uygulandı. 18 kişinin testinin pozitif çıkması üzerine Kayapınar İlçesi Hıfzıssıhha Kurulu, mahallenin karantinaya alınmasını kararlaştırdı.

(DHA)


Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız