birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.12.2020 11:28

Sokağa çıkma yasağında evsiz yurttaşa ceza kesildi: Emniyet özür diledi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Antalya'da 'Yasaktan haberim var ama gidecek yerim yok' diye kendini savunan bir kişiye ise 3 bin 150 TL cezai işlem uygulandı.

Sokağa çıkma yasağında evsiz yurttaşa ceza kesildi: Emniyet özür diledi

Antalya'da sokağa çıkma yasağı ile ilgili denetim yapan polis ile yurttaş arasındaki diyalog dikkat çekti.

Polisin, "Yasak olduğunu bilmiyor musun, neden sokaktasın?" diye sorduğu Ali Çiftçi isimli yurttaş “Biliyorum ama gidecek yerim yok” diye cevap verdi.

Polis, Çiftçi'ye 3 bin 150 lira cezai işlem uyguladı.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Sosyal medyada gündem olmasının ardından Twitter'dan açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, Polisimiz burada görevini yapıyor. "Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftçi’yi tekrar bulduk. Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik... Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da üzgün. Düzeltir, özür dileriz"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol