birgün

9° PARÇALI BULUTLU

'Sokak röportajında Bahçeli'yi eleştiren yurttaşa zorla özür diletildi' iddiası

Bir sokak röportajında MHP lideri Devlet Bahçeli'yi eleştiren yurttaşa zorla özür diletildiği öne sürüldü.

GÜNCEL 03.06.2022 09:04
'Sokak röportajında Bahçeli'yi eleştiren yurttaşa zorla özür diletildi' iddiası Fotoğraf: @sokakkedisitv (Twitter)
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek oy vermeyeceğini ve memleketi Osmaniye'de ciddi oy kaybettiğini söyleyen yurttaş, belediye meclisinde "yanlış anlaşılma olduğunu" söyleyerek özür diledi. Sokak röportajını yapan Ebru Uzun Oruç, "kadının özür dilemek zorunda bırakıldığını" söyledi.

Sokak röportajları yapan "Sokak Kedisi" kanalı, 3 gün önce MHP lideri Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de halka mikrofon uzattı. Osmaniyeli bir kadın, "Bahçeli'nin memleketine geldik. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bahçeli deyince sinirlerim tepeme çıkıyor. Hiç adını sorma, şimdi hakaret ederim. Bahçeli'nin memleketi diye bir memleket yok. (Yani iktidar değişikliği istiyorsunuz?) Kesinlikle. Hem de yarından da erken. Korkunç oy kaybetti burada. Benim çok eski MHP'li arkadaşlarım var, 'Biz bu adamı mı destekledik?' diyorlar" ifadesini kullandı.

"BELEDİYE MECLİSİNDE ÖZÜR DİLEDİ"

Röportajı yapan Ebru Uzun Oruç, daha sonraki Twitter paylaşımında ise Bahçeli'yi eleştiren kadının Osmaniye Belediye Meclisi'nde özür diletildiğini, o anların kayda alınıp MHP'li hesaplar tarafından paylaşıldığını söyledi:

"Osmaniye'de yaptığımız röportajımızda Devlet Bahçeli'yi eleştirdiği için Belediye meclisinde özür dilemek zorunda bırakılan vatandaşımız. Özür dilemek zorunda bırakılması yetmezmiş gibi bir de özrü kayda alınıp MHP'li hesaplarda paylaşılıyor!"

Kadın özür konuşmasında, "Sosyal medyada çıkan bir haberle ilgili arkadaşlarımdan, Sayın Devlet Bahçeli'den özür diliyorum. Yanlış anlaşılma olduğuna eminim. Çünkü önündeki şeyler kesilmiş, benim konuşmalarım. Özellikle kamuoyundan ve buradaki MHP'li arkadaşlarımdan özür diliyorum. Maksadını aşan bir konuşma olmuş" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol