birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.12.2019 13:51

Sokakta yaşayan Rüstem Tamam, baza içinde cansız bulundu

İstanbul'da sokakta yaşayan 70 yaşındaki Rüstem Tamam isimli kişi, baza içinde cansız bulundu. Çevrede bulunan esnaflar daha önce bakım evine götürdüklerini 3 ay sonra geri geldiğini söyledi

Sokakta yaşayan Rüstem Tamam, baza içinde cansız bulundu

Avcılar'da 70 yaşında sokakta yaşadığı öğrenilen bir kişi atıl durumdaki yatak bazasının içerisinde ölü bulundu.

İstanbul Avcılar'da sokakta yaşayan ve çevredeki esnafın desteğiyle yaşamını sürdüren 70 yaşındaki Rüstem Tamam, atıl durumda olan bir bazanın içerisinde geceyi geçiriyordu.

Sabah saatlerinde Tamam'ın baza içerisinde battaniyeye sarılı şekilde hareketsiz yattığını gören yurttaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler Tamam'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Çevrede iş yeri bulunan bir diğer yurttaşlar, "Bütün esnaf yardımcı olurdu. Bir gece bakımevine falan da götürdük. 2-3 ay kaldı geldi. Bugün bir daha götürecektik bakıma ama ömrü yetmedi" diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız