Sol Feminist Hareket, Hiranur Vakfı kurucularından Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G'nin 6 yaşında 'evlendirilerek' cinsel istismara maruz bırakıldığı skandalının 30 Ocak’ta İstanbul’da görülecek duruşması için Ankara’da yürüyüş yaparak davaya çağrıda bulundu.

Sol Feminist Hareket, tarikat karanlığına karşı yürüdü, davaya çağrı yaptı

Sol Feminist Hareket, BirGün'ün ortaya çıkardığı İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı kurucularından Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G'nin 6 yaşında 'evlendirilerek' cinsel istismara maruz bırakıldığı skandalının ilk duruşmasına çağrı yaptı.

İstanbul’da 30 Ocak Pazartesi günü İstanbul Adliyesi’nde görülecek olan ilk duruşması için Ankara’da bir araya gelen Sol Feminist Hareketli kadınlar, gerçekleştirdiklerin yürüyüşün ardından basın açıklaması düzenledi.

‘Çocuklarımızı boğan tarikat karanlığına meydan okuyoruz’ pankartı ile taşıyan kadınlar yaptıkları açıklamada, “20 yıldır her olayda faili aklayan AKP hükümeti, bu olayda da failleri aklamaya devam ediyor. Çocukları, kadınları korumakla yükümlü olan devlet, çocuk istismarının önünü açan yasaları Meclis’e getiriyor. Sol Feminist Hareket olarak, tüm cesareti ile bu gerici zihniyetten hesap sormak isteyen H.K.G.’nin yanındayız. Tüm kadınları 30 Ocak’ta görülecek olan davaya bu gerici düzene karşı laikliği savunmaya çağırıyoruz” diyerek kadınlara çağrıda bulundu.

sol-feminist-hareket-tarikat-karanligina-karsi-yurudu-davaya-cagri-yapti-1119412-1.