birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Sol Kültür’den Frankfurt atılımı

Frankfurt ve çevresindeki Sol Parti üyelerince kurulmuş olan Sol Kültürevi, bir hafta arayla Türkiye’den konukların konuşmacı olarak katılacağı iki önemli etkinlik düzenliyor.

AVRUPA 15.11.2022 19:05
Sol Kültür’den Frankfurt atılımı
Abone Ol google-news

Frankfurt ve çevresindeki Sol Parti üyelerince kurulmuş olan Sol Kültürevi, (Sol Kulturhaus) bir hafta arayla Türkiye’den konukların konuşmacı olarak katılacağı iki önemli etkinlik düzenliyor.

İlk etkinlik 19 Kasım cumartesi günü Frankfurt Alevi Kültür Merkezi’nde (An der Steinmühle 16, 65934 Frankfurt) bir panel olarak gerçekleştirilecek.

“Sıvas katliamının 30’ncu yılına girerken seçim öncesi Türkiye” başlıklı panelin konuşmacıları gazetemizin yazarlarından CHP eski Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ile Barış İnce olacak. Panel, saat 17.00’de başlayacak.

İkinci etkinlik ise 27 Kasım pazar günü gerçekleştirilecek olan Sol Buluşma olacak.

“Saalbau Titus Forum, Walter-Möller Platz 2, 60439 Frankfurt – Nordwestzentrum) adresinde gerçekleştirilecek buluşmada Sol Parti’nin önde gelen isimlerinden Alper Taş’ın Türkiye’deki son gelişmeler üzerine bir konferans verecek.

Saat 14.00-18.00 arasında gerçekleştirilecek “Sol Buluşma”yı değerli sanatçılar Ali Asker ve Ufuk Adalı’yla Mozaik Korosu sazları, türkü ve şarkılarıyla zenginleştirecekler. “Gerçeğin gücü karanlığı yıkar” başlığı altındaki buluşmayı gerçekleştirebilmek için gerekli harcamaları karşılamak amacıyla girişler 10 euroluk bilet karşılığında olacak.

sol-kultur-den-frankfurt-atilimi-1088272-1.sol-kultur-den-frankfurt-atilimi-1088273-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun