birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 08.04.2021 20:09

SOL Parti, Artvin'de gözaltı gerekçesi yapılan İstanbul Sözleşmesi pankartını genel merkeze astı

SOL Parti, Artvin'de gözaltı gerekçesi yapılan İstanbul Sözleşmesi pankartını genel merkez binasına astı ve "Her yere asmaya devam edeceğiz" dedi.

SOL Parti, Artvin'de gözaltı gerekçesi yapılan İstanbul Sözleşmesi pankartını genel merkeze astı

SOL Parti, Artvin'de gözaltı gerekçesi yapılan İstanbul Sözleşmesi pankartını genel merkez binasına astı.

SOL Parti'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Hopa'da, Borçka'da, Artvin'de #İstanbulSözleşmesiBizim pankartları nedeniyle ilçe başkanlarımız ve il başkanımız gözaltına alındı" denildi.

Açıklamada, "Pankartı Genel Merkez binamıza astık, her yere asmaya devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Polis tarafından önceki gün Hopa İlçe Başkanı'na yapılan aramada, binaya asılan İstanbul Sözleşmesi pankartının da emniyete teslim edilmesi istenmişti.

İndirilmeyen pankart gece polis tarafından söküldü, SOL Parti üyeleri ifade vermeleri için emniyete çağırıldı. Bunun üzerine Hopa SOL Parti, ilçe binasına üzerinde mor renkle soru işareti çizilmiş yeni bir pankart asmıştı.

Jandarma gece yarısı SOL Parti İlçe Başkanı'nı Ömer Çatan'ı evinden gözaltına almış, bugün akşam saatlerinde ise SOL Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede sivil polislerce gözaltına alınmıştı.

Sercan Dede, daha sonra serbest bırakılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol