birgün

24° AZ BULUTLU

SOL Parti Artvin İl Örgütü’nden 'Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz' paneli

SOL Parti Artvin İl Örgütü, "Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz" sloganıyla panel düzenleyecek.

GÜNCEL 19.05.2022 15:51
SOL Parti Artvin İl Örgütü’nden 'Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz' paneli
Abone Ol google-news

Dilan ŞAHİNBAŞ

SOL Parti Artvin İl Örgütü, 21 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00'te Artvin Barosu Sosyal Tesisleri'nde, talan edilen, yağmalanan, ekolojik olarak değersizleştirilen Türkiye'nin ve Artvin'in ormanları ve ormancılık politikalarının tartışılacağı bir panel düzenleyecek.

"Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz" sloganıyla düzenlenecek panelde SOL Parti Ekoloji Grubu Üyesi Mahmut Zeytinci, Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı Avukat Halis Yıldırım ve Artvin Tarım Orkam-Sen'in eski Başkanı Yüksel Keleş konuşmacı olacak.

SOL Parti İl Başkanı Mehmet Fatih Keskin panele dair bir açıklama gerçekleştirerek katılım çağrısında bulundu.

Türkiye’de ve Artvin’de yıllardır yaşanan doğa katliamları ve orman kesimlerinin son yıllarda çok fazla artış gösterdiğine dikkat çeken Keskin, “Ormanlarımızın ekosisteme olan faydaları göz ardı edilerek sadece ekonomik gelir elde edilmek için kullanılıyor. Bu durum ağaç kesimlerini kontrol edilemez bir hale getirmektedir. Ormanlarımızın kâr hırsı gözetilerek talana açılması, bizleri önümüzdeki yıllarda ciddi bir ormansızlaşma tehlikesi ile karşı karşıya bırakacaktır. Ormanlar üzerindeki baskının azaltılması için orman kanunları üzerinde ekosistemleri koruyacak değişiklikler yapılmalı ve uygulanmalıdır” dedi.

Keskin açıklamasını “Çıkartılan kanunlarla talana açılan, bilimin ve kamu yararının gözetilmediği uygulamalarla ekosistemlerinin bütünlüğü bozulan Türkiye'nin ve Artvin'in ormanlarını ve ormancılık politikalarını tartışacağımız "Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz" panelinde buluşuyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

sol-parti-artvin-il-orgutu-nden-ormanlarimiza-sahip-cikiyoruz-paneli-1017736-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol