birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SOL Parti Bodrum İlçe Örgütü'nden Ahmet Aras’a tepki

SOL Parti Bodrum İlçe Örgütü, Aspat’da yapılan Antheaven projesinin Bodrum’un doğasına ve tarihsel geçmişine yapılan bir saldırı olduğunu belirterek, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı istifaya çağırdı

BİRGÜN EGE 18.06.2021 14:19
SOL Parti Bodrum İlçe Örgütü'nden Ahmet Aras’a tepki
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

SOL Parti Bodrum İlçe Örgütü, yazılı açıklama yaparak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı istifaya davet etti.

Aspat’da yapılan Antheaven projesinin, Bodrum’un doğasına ve tarihsel geçmişine yapılan bir saldırı olduğunu belirten SOL Parti Bodrum İlçe Başkanı Oben Konyalıoğlu, "İki kez ÇED raporları iptal edilen, hukuksal süreci devam eden bu projeyi Bodrum Belediyesi imar müdürünün imzalamamasına rağmen imzaladınız. Neden hayır diyebilme cesaretini gösteremediniz?" dedi.

12 Haziran 2021'in tarihe kara bir leke olarak düştüğünü ifade eden Konyalıoğlu, "Doğaya yapılan bu saldırıda yerinizi aldınız, belediye çalışanınızı, özel bir şirketin açılışında sunucu haline dönüştürdünüz. 12 Haziran’dan bu yana Kent Konseyinin ve Muğla Çevre Platformu’nun sormuş sorduğu hiçbir soruya yanıt veremediniz. Bütün bunları yaparken de sosyal belediyecilik ve doğa dostu maskenizi taktınız. Sayın Ahmet Aras Bodrum halkı gerçek yüzünüzü gördü, istifa ediniz" diye konuştu.

Konyalıoğlu şunları söyledi, "Siz belediye başkanı mısınız? Yoksa Belediye’nin insan kaynaklarını kullanarak, organizasyon firması mı yönetiyorsunuz? Bizim sizden beklentimiz çok netti. Tutarlı, kararlı, dürüst bir yaklaşım ile Bodrum halkının yararına olan projeleri, sosyal belediyecilik anlayışı ile birlikte yaşama geçirmenizi bekliyorduk. Bunu gerçekleştiremediniz, dik bir duruş sergileyemediniz, istifa ediniz. Sayın Ahmet Aras, biz ortada sermayedarlara peşkeş çekilen Aspat koyunu görüyoruz. Çare Soldadır! Çözüm Soldadır!"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol