birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 26.10.2021 16:27

SOL Parti: Böyle bir iktidara hiçbir yetki verilemez, tezkereye hayır!

SOL Parti, Irak ve Suriye’ye askeri operasyon yetkisini iki yıl daha uzatacak tezkereye 'hayır' dedi. Açıklamada, "AKP ve Erdoğan’ın ülkeyi yönetme ehliyeti yoktur! Böyle bir iktidara hiçbir yetki verilemez, savaş yetkisi hiç verilemez!" denildi.

SOL Parti: Böyle bir iktidara hiçbir yetki verilemez, tezkereye hayır!

SOL Parti, Irak ve Suriye’ye askeri operasyon yetkisini iki yıl daha uzatacak tezkereye 'hayır' dedi.

SOL Parti'den yapılan "Tezkereye hayır! Mücadeleye devam!" başlıklı açıklamada, "AKP ve Erdoğan’ın ülkeyi yönetme ehliyeti yoktur! Böyle bir iktidara hiçbir yetki verilemez, savaş yetkisi hiç verilemez!" denildi.

Açıklamada, "Bu tezkere cihatçı karanlığı büyütme tezkeresidir! Bu tezkere Suriye’deki emperyalist yıkıma destek tezkeresidir!" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol