birgün

3° AÇIK

GÜNCEL 12.02.2021 17:00

SOL Parti Bursa İl Örgütü: Boğaziçi'ne destek açıklamasında gözaltına alınanlar serbest bırakılsın

SOL Parti Bursa İl Örgütü, Boğaziçi'ne destek açıklamasında gözaltına alınan 19 kişinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

SOL Parti Bursa İl Örgütü: Boğaziçi'ne destek açıklamasında gözaltına alınanlar serbest bırakılsın

SOL Parti Bursa İl Örgütü, Boğaziçi Direnişi'ne ve yaşanan gözaltı ve tutuklamalara dair Bursa Demokrasi Güçleri'nce yapılmak istenen polis müdahalesi ile 19 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

"AKP iktidarı, uyguladığı zulmün ve haksızlıkların yanına kar kalmasını istiyor" denilen açıklamada, "Bursa Valiliği ve Emniyet'ine sesleniyoruz. Basın açıklaması gibi yasal, meşru ve sıradan bir hakkın bile gasp edilmesi nasıl bir yasa tanımazlığın sonucudur?" denildi.

Yılların mücadelesi ile kazanılan haklardan asla vazgeçilmeyeceği kaydedilen açıklamada, gözaltına alınanların serbest bırakılması çağrısı yapıldı.

Bursa'da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek açıklaması yapmak için toplanan gruba müdahalede bulunan polis, gruptakileri yere yatırıp ters kelepçe takarak gözaltına almıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol