birgün

20° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 20.02.2020 16:22

Sol Parti’den Bergama’da işten çıkartılan kadın işçilere destek

Sol Parti ve Dikili Kadın Platformu AKP’li belediye başkanı Hakan Koştu’nun işten çıkardığı 3 kadın işçiye, destek ziyaretinde bulundu

Sol Parti’den Bergama’da işten çıkartılan kadın işçilere destek


ARZU PEK / DİKİLİ

İzmir’in Bergama İlçesi’nde, AKP’li belediye başkanı Hakan Koştu’nun işten çıkardığı 3 kadın işçiye destek ziyaretleri devam ediyor. 3 işçinin direnişlerinin 10’uncu gününde Sol Parti ve Dikili Kadın Platformu destek ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Sol Parti adına konuşan İsmail Hakkı Ortaköy, “Mevcut olan iktidar, yönetmekte zorluk çektiği sürece, baskıyı otoriter bir yönetimi tercih ediyor. Bergama’da Cumhur İttifakı’nın kazanması sebebiyle doğal olarak, işçi düşmanı politikalar başladı. Mevcut iktidar, sermayeden yana olduğunu her vesilede açıklıyor. Bizler insanız. İnsan onura yakışır bir şekilde hayatımızı sürdüreceğiz. Emekçilerin cumhuriyetini kuracağız. Hiçbir şekilde yılmadan mücadelemize devam edeceğiz. Direnişini sonuna kadar destekliyoruz ve yanınızdayız” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız