2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

SOL Parti, 1 Nisan Pazar günü seçim çalışmalarına bin noktada yurttaşlara mektup dağıtarak başlayacak. Gerçekçi bir dönüşüm için örgütlenme çağrısı yapılan açıklamada, "Haydi hep beraber haramileri gönderelim" denildi.

Abone Olgoogle-news
SOL Parti’den Bin Noktada Bir Mesaj: Gönderelim, Örgütlenelim

HABER MERKEZİ

SOL Parti, 1 Nisan Pazar günü seçim çalışmalarına bin noktada yurttaşlara mektup dağıtarak başlıyor. 1 Mesaj 1000 Nokta sloganıyla yola çıkan SOL Partililer, dağıtacakları mektupla hem seçimler için sözünü iletirken hem de halka örgütlenme çağrısı yapacak.

“Taliban ittifakını yenmek ve bu rejime son vermek için ortak adayı destekliyoruz” diyerek cumhurbaşkanlığı seçimine dair de tavır bildirilen mektupta, seçimlerin ardından da iktidarın geri dönüşünü engellemek ve gerçekçi bir dönüşüm için örgütlenme çağrısı yer alıyor.

SOL Parti’nin 81 ilde 1000 noktada halka ulaştıracağı metnin tamamı şu şekilde:

"Sevgili Halkımız, 20 yıllık talan, baskı, zorbalık, yoksulluk, sömürü iktidarını göndermek için yola çıkıyoruz.

Bu ülkenin solcuları, devrimcileri olarak tarih boyunca sömürüye ve zorbalığa direndik.

Bu 20 yılda da AKP-Saray rejimine karşı mücadele ettik, bedel ödedik. Alnımız ak, başımız dik! Şimdi bu en kritik seçimde birleşik bir sorumlulukla mücadeleye devam ediyoruz.

Tarihin gördüğü en karanlık ittifakı, Taliban ittifakını yenmek ve halka her tür kötülüğü yapan bu rejime son vermek için muhalefetin ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz.

Haydi hep beraber haramileri GÖNDERELİM!

Biliyoruz ki ülkemiz bu karanlık güçlere teslim olduysa, bir avuç haraminin saltanatı sürüyorsa, bunun en büyük nedeni 12 Eylül ve sonrasındaki faşist baskılarla toplumun örgütlü gücünün kırılmasıdır.

Gerçek bir değişim yaratmak, 20 yılın karanlığıyla hesaplaşmak ve bu haramilerin geri dönüş yollarını kapatabilmek ancak örgütlü mücadeleyle olabilir.

Kadınlar, gençler, emekçiler, ezilenler haklarımız ve geleceğimiz için ÖRGÜTLENELİM."