Yurt dışına para transferiyle gündeme gelen TÜRGEV ve Ensar vakıflarıyla ilgili SOL Parti de açıklama yaptı. SOL Parti, "Milyonlarca genç pahalılık nedeniyle, yurt ve ev bulamadığı için barınma savaşı veriyor. Birileri de ülkenin kaynaklarıyla ABD’de yurt yaptığını söyleyerek, kirli para transferini meşrulaştırmaya çalışıyor. Milyonlarca gencin hakkı doğrudan Erdoğan ailesi tarafından yönetildiği bilinen TÜRGEV başta olmak üzere Ensar ve diğer vakıflara teslim edilmektedir," açıklamasında bulundu.

SOL Parti'den 'Ensar ve TÜRGEV' açıklaması: Halka ait her bir kuruşun hesabını soracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tayyip Erdoğan'ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını iddia etmiş, TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söylemişti.

Konu hakkında tartışmalar sürerken bir açıklama da SOL Parti'den geldi.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve ENSAR üzerinden gerçekleştirilen para transferinin bir bölümünü açıkladı. Halk açken ülkenin paralarını kendi hesaplarına aktarıyorlar. İktidar cephesi para transferi hakkında açıklama yapmak yerine çirkin saldırılarla olayın üzerini kapatmaya çalışıyor," diyen SOL Parti şunları kaydetti:

"Bu Paralar Kimin?

Ensar ve TÜRGEV yaptıkları açıklamada bu para transferini kabul ediyor. Peki, sadece buzdağının görünen yüzü olan, bu paralar kimin parasıdır, kaynağı nedir? Bağış adı altında kamu üzerinden yandaşlara aktarılan ihalelerin payları mıdır?

Ciddi para transferlerinin muhatabı olan Ensar, TÜRGEV ve benzer vakıflara kamu kaynakları neden aktarılmaktadır? Açık ki bu kaynaklarla beslenen Ensar, TÜRGEV ve diğerleri FETÖ benzeri yeni bir paralel yapı işlevi görmektedir. Kamudan bu gerici, yandaş vakıflara ne kadar para aktarılmıştır?

Gençler Barınma Savaşı Veriyor
Kaynaklar Yandaşlara Akıyor

Milyonlarca genç pahalılık nedeniyle, yurt ve ev bulamadığı için barınma savaşı veriyor. Birileri de ülkenin kaynaklarıyla ABD’de yurt yaptığını söyleyerek, kirli para transferini meşrulaştırmaya çalışıyor. Milyonlarca gencin hakkı doğrudan Erdoğan ailesi tarafından yönetildiği bilinen TÜRGEV başta olmak üzere Ensar ve diğer vakıflara teslim edilmektedir.

Hesap Verin, HESAP VERECEKSİNİZ!

Ülkenin tüm birikim ve kaynaklarını türlü kirli yöntemlerle yağmalayanlar hesap verecekler. Biliyoruz ki sırtında büyük suçlar birikmiş bu iktidar elbette hesap vermekten kaçacaktır, ancak ne kadar kaçarlarsa kaçsınlar halka ait olan her bir kuruşun, bizden çaldıkları her şeyin hesabını soracağız. "