birgün

10° AÇIK

SİYASET 03.07.2020 22:20

SOL Parti'den Karamollaoğlu'nun 'Sivas Katliamı' açıklamasına tepki: Gericilerle kol kola ülke aydınlığa çıkmaz!

SOL Parti, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Sivas Katliamı açıklamasına tepki gösterdi: "Katliam savunucusu gericilerle kol kola ülke aydınlığa çıkmaz. Yobazlığın, faşizmin her türlüsüne karşı laik ve aydınlık bir memleket kuracağız"

SOL Parti'den Karamollaoğlu'nun 'Sivas Katliamı' açıklamasına tepki: Gericilerle kol kola ülke aydınlığa çıkmaz!

SOL Parti, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Sivas Katliamı açıklamasına tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas Katliamı'nın kendisini utandırıp utandırmadığına ilişkin soruya, "İnsanların ölmesi için böyle bir şey yapıldığı kanaatinde değilim. Ben bunu itham olarak görürüm. Niye beni utandırsın ki? Ben bunun ne sorumlusuyum ne de bu hadiselerin önüne geçmekle mükellef bir makamdaydım" yanıtını verdi.

Karamollaoğlu açıklamasında şunları söyledi: "Öbür taraftan da bunu söylerken kimseyi itham etmekle söylemiyorum, ölen ölmüştür. İnsanların canı yanıyor bir şey diyemem. Katliam kasıtlı yapıyor bir şey diyemem.İnsanların ölmesi için böyle bir şey yapıldığı kanaatinde değilim. TV’lere bakınca gördüğüm manzara şuydu: Bir adam elinde benzin bidonu arabalara döküyor, perdeleri yakmaya çalışıyor o hengamede insanlar hayatlarını kaybediyor. Bir komplo varsa onu bulmaları gerekir."

SOL Parti, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Karamollaoğlu'na sert tepki gösterdi.

""Katliam savunucusu gericilerle kol kola ülke aydınlığa çıkmaz" denilen açıklamada, "Yobazlığın, faşizmin her türlüsüne karşı laik ve aydınlık bir memleket kuracağız" ifadelerini kullandı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız