Google Play Store
App Store

SOL Parti, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Sivas Katliamı açıklamasına tepki gösterdi: "Katliam savunucusu gericilerle kol kola ülke aydınlığa çıkmaz. Yobazlığın, faşizmin her türlüsüne karşı laik ve aydınlık bir memleket kuracağız"

SOL Parti'den Karamollaoğlu'nun 'Sivas Katliamı' açıklamasına tepki: Gericilerle kol kola ülke aydınlığa çıkmaz!

SOL PartiSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Sivas Katliamı açıklamasına tepki gösterdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas Katliamı'nın kendisini utandırıp utandırmadığına ilişkin soruya, "İnsanların ölmesi için böyle bir şey yapıldığı kanaatinde değilim. Ben bunu itham olarak görürüm. Niye beni utandırsın ki? Ben bunun ne sorumlusuyum ne de bu hadiselerin önüne geçmekle mükellef bir makamdaydım" yanıtını verdi.

Karamollaoğlu açıklamasında şunları söyledi: "Öbür taraftan da bunu söylerken kimseyi itham etmekle söylemiyorum, ölen ölmüştür. İnsanların canı yanıyor bir şey diyemem. Katliam kasıtlı yapıyor bir şey diyemem.İnsanların ölmesi için böyle bir şey yapıldığı kanaatinde değilim. TV’lere bakınca gördüğüm manzara şuydu: Bir adam elinde benzin bidonu arabalara döküyor, perdeleri yakmaya çalışıyor o hengamede insanlar hayatlarını kaybediyor. Bir komplo varsa onu bulmaları gerekir."

SOL Parti, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Karamollaoğlu'na sert tepki gösterdi.

""Katliam savunucusu gericilerle kol kola ülke aydınlığa çıkmaz" denilen açıklamada, "Yobazlığın, faşizmin her türlüsüne karşı laik ve aydınlık bir memleket kuracağız" ifadelerini kullandı.