birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 22.10.2020 12:27

SOL Parti’den ücretsiz izne çıkarılan işçilere dayanışma ziyareti

SOL Parti, sendikalaştığı için ücretsiz izne çıkarılan 46  Systemair HSK Fabrikası işçisine dayanışma ziyaretinde bulundu.

SOL Parti’den ücretsiz izne çıkarılan işçilere dayanışma ziyareti

SOL Parti, Kocaeli’ndeki Systemair HSK Fabrikasında ücretsiz izine çıkarılan 46 işçinin başlattığı greve destek ziyaretinde bulundu.

Kocaeli il yönetimi ve İstanbul İl Örgütü tarafından yapılan ziyarette dayanışma duyguları iletildi.

'BOYUN EĞMİYORUZ'

2 senedir Systemair HSK'de çalışan bir işçi de yaşadıkları sürece ilişkin, asgari ücretle çalıştıklarını, yoğun mesai saatleri içinde çalıştıklarını, buna rağmen hiçbir hakları olmadığını kaydederek, sendikalaşmaya gittik, bu süreçten sonra fabrika yönetimi baskı uygulamaya başladı. Boyun eğmeyeceğiz, kaybedecek hiçbir şeyimiz yok" dedi.

SENDİKALI OLDUKLARI İÇİN ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILDILAR

Kocaeli Dilovası’nda havalandırma sistemleri üreten Systemair HSK Fabrikası’nda, Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye olan 40’tan fazla işçi, ücretsiz izne çıkarılmış ve yerlerine taşeron işçi alınmıştı.Duruma tepki gösteren işçiler, 19 Ekim’de fabrikanın önünde direnişe başlamıştı.

sol-parti-den-ucretsiz-izne-cikarilan-iscilere-dayanisma-ziyareti-795791-1.

sol-parti-den-ucretsiz-izne-cikarilan-iscilere-dayanisma-ziyareti-795790-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız