SOL Parti Merkez Yürütme Kurulu, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıya ilişkin, “İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen halk düşmanı terör saldırısını kim yapmış olursa olsun lanetliyoruz. Bu saldırı, herkesin aklına 7 Haziran sonrasındaki kanlı katliam dönemini getiriyor” açıklamasını yaptı.

SOL Parti: Halk düşmanı terör saldırısını kim yapmış olursa olsun lanetliyoruz!

SOL Parti Merkez Yürütme Kurulu, İstanbul Taksim İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada İstanbul’daki İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlama lanetlendi.

SOL Parti, bugün İstiklal Caddesi’nde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 6 kişinin ölümü ve 80'den fazla kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen halk düşmanı terör saldırısını her kim yapmış olursa olsun lanetliyoruz!

Bu saldırı herkesin aklına 7 Haziran sonrasındaki kanlı katliam dönemini getiriyor!

Bugün ülkemizin aydınlık geleceğine inanan; ezilenlerden, gençlerden, Alevisi Sunnisi, Türk'ü Kürd'üyle tüm emekçilerden yana olanlar için, 4'lüsü, 5'lisi, 6'lısı herkes için bir kez daha düşünme günüdür!

Gün, türlü hesaplarla ve pazarlıklarla cennetten kendine yer ayırma zamanı değil. Kişisel hırsları, çıkarları, egoları bir yana bırakıp her an daha büyük bir karanlıkla halkın üzerine çöken cehennemin kapılarını kapatma günüdür!

SOL Parti tüm gücüyle ezilen halkın birliği ve dayanışması için mücadele edecek, halka yönelen her saldırının, ülkemizi kaosa sürükleme gayretlerinin karşısında kararlılıkla duracaktır!

Bu saldırıda hayatını kaybeden insanlarımızın yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz!